Netekote dantų? Jūs – ne vieni

Žmogaus senėjimas sietinas su įvairiais stereotipais. Vienas iš jų – tas, kad bėgant metams ir senstant, neišvengiamai prarandami dantys. Tačiau realybė visai kitokia:

  • Tyrimų duomenimis, 1960 metais, beveik 49 proc. 65 – 74 metų amžiaus žmonių neturėjo daugumos ar visų dantų;
  • 2012 m. su šia problema susidūrė 13 proc. tos pačios amžiaus grupės pacientų;
  • Net 91 proc. 20 – 64 amžiaus suaugusiųjų susiduria su dantų ėduonimi, kuris laikomas labiausiai paplitusia burnos ertmės liga ir viena dažniausių dantų netekimo priežasčių;
  • Dantų netekimo priežastimi dažniausiai tampa ne senatvė, o nelaimingi atsitikimai, traumos, ligos ar netinkama priežiūra;
  • Vieną, kelis, daugumą ar visus dantis praradusių žmonių visame pasaulyje – beveik 50 procentų.

Nors šiuolaikinė odontologija sparčiai progresuoja ir siūlo efektyvius gydymo būdus bei patikimas profilaktines priemones, dantų praradimas vis dar yra opi problema.

Kas nutinka praradus dantis?

Kiekvieno iš mūsų dantys atlieka svarbų vaidmenį ir pasižymi išskirtinėmis savybėmis. Kiekvienas dantis, priklausomai nuo vietos dantų lanke bei atliekamos funkcijos, turi unikalią formą, dydį, plotį, ilgį, kauburėlių išsidėstymą bei šaknų skaičių. Kartu visi 28 – 32 žmogaus dantys sudaro harmoningą sistemą, tad kiekvienas dantis yra svarbus ir reikalingas.

Nepriklausomai nuo to, kiek dantų netekote, tai gali turėti neigiamos įtakos Jūsų gyvenimo kokybei bei organizmui:

Burnos ertmės būklei. Praradus vos vieną dantį, persitvarko aplink esantys audiniai: pamažu nyksta dantį laikę periodonto raiščiai, pakinta dantenos, ima tirpti žandikaulio kaulas, kuriame buvo įsitvirtinusios danties šaknys. Tai – ne vieninteliai pokyčiai. Ilgainiui į atsiradusį tarpą ima krypti gretimi dantys, taip tarsi bandydami užpildyti atsiradusį tarpą. Kuo daugiau dantų trūksta, tuo sudėtingesni ir žalingesni pasikeitimai vyksta.

Išvaizdai. Jeigu trūksta vieno ar kelių dantų, žmogus jau nebegali džiaugtis patrauklia šypsena. Tokie žmonės neretai vengia juoktis ir reikšti kitas emocijas, nuolat dangsto burną ranka ir nesišypso fotografuojami. Jeigu trūksta daugumos ar visų dantų, pakinta ne tik šypsena, bet ir veido bruožai. Sunykus žandikaulio kaului, nebelieka tinkamos atramos lūpoms, tad jos pakeičia formą, įdumba. Taip pat įdumba ir skruostai, atsiranda pastebimų raukšlių bei odos klosčių, tad veidas atrodo vizualiai senesnis.

Savivertei. Šiuolaikinėje visuomenėje šypsena – sveikatos ir grožio simbolis, leidžiantis ne tik juoktis ar šypsotis, bet ir pasitikėti savimi bei džiaugtis gyvenimo teikiamais malonumais. Net ir vieno ar kelių dantų netekimas gali užkirsti kelią daug žadančioms karjeros galimybėms, priversti atsisakyti romantiškų santykių ar vengti bendrauti su naujais žmonėmis. Netekus daugumos dantų, tenka gelbėtis nepatogiais išimamaisiais protezais ar dantų tiltais, o tai sukelia daug problemų tiek namuose, tiek viešumoje: sudėtinga išsivalyti dantis, tenka atsisakyti daugumos maisto produktų, nuolat juntamas diskomfortas.

Išsigelbėjimas – šiuolaikiniai dantų atkūrimo sprendimai

Ignoruoti atsiradusias problemas ir mėginti susigyventi su dantų trūkumu – įmanoma, tačiau žalinga tiek sveikatai, tiek gyvenimo kokybei. Privalu suvokti, kad dantų sistema nėra statiška, ir persitvarko atsiradus pokyčiams, tad beveik visi pakitimai yra negrįžtami. Ilgai delsiant, prarastus dantis sugrąžinti kur kas sudėtingiau, nes tam prireikia papildomų procedūrų, pavyzdžiui, sinuso dugno kėlimo ar kaulo priauginimo.

Patikimas būdas, leidžiantis ne tik turėti natūraliai atrodančią šypseną, bet ir maksimaliai pagerinti kramtymo efektyvumą bei apsaugoti žandikaulio kaulą – dantų implantai. Šis inovatyvus dantų atkūrimo būdas – tai galimybė vėl pasijusti lygiai taip pat, kaip jautėtės turėdami visus dantis. Iki smulkmenų ištobulintos ir patikimos implantavimo metodikos leidžia atkurti dantis nepriklausomai nuo atvejo sudėtingumo: tiek vieno, tiek daugumos, tiek visų dantų netekusiems pacientams. Pasirinkus NEODENT implantus, kurių kokybė pagrįsta ilgamečiu darbu ir išsamiais moksliniais tyrimais, galėsite džiaugtis ne tik estetiškais bei funkcionaliais dantimis, bet ir viso gyvenimo garantija.

Susisiekite

Trinapolio g. 9D, Vilnius LT-08337