Gyvenimas po implantavimo: kaip elgtis po operacijos?

Dantų implantavimas – viena sudėtingiausių burnos chirurgijos procedūrų, tačiau jeigu ją atlieka patyręs gydytojas, o dantų atkūrimui pasitelkiami patikimi, visame pasaulyje pripažintų gamintojų implantai, baimintis neverta. Šiandien dantų implantavimas yra visiškai saugi ir diskomforto nesukelianti procedūra. Tačiau, žinoma, natūralu jausti įtampą ar jaudulį tiek prieš operaciją, tiek ir po jos.

Galite būti tikri, kad per operaciją nejusite jokio skausmo, nes prieš procedūrą pritaikoma vietinė nejautra, o prireikus ir sedacija (sąmonės slopinimas). Tačiau daugeliui pacientų kyla gausybė klausimų, kaip elgtis po implantavimo procedūros ir ką būtina žinoti.

Štai keletas taisyklių, kurios padės jaustis ramiau:

Leiskite sau atsipalaiduoti! Implantavimo procedūros dieną ir po jos rekomenduojama šiek tiek pakoreguoti savo dienotvarkę. Būtų geriausia, jeigu šį laikotarpį praleistumėte ramiau nei įprastai, atidėtumėte darbus bei svarbius susitikimus ir leistumėte sau pailsėti.

Pirmosios 1 – 4 valandos:

 

  • Kraujavimas. Neišsigąskite, jei burnoje pajusite kraujo skonį, ar jeigu seilės nusidažys rausva spalva. Tai – visiškai normalu, nes keletą valandų po procedūros, burnos ertmė nežymiai kraujuoja. Tai nė kiek nepavojinga.
  • Tinimas. Atliekant nesudėtingą dantų implantavimo procedūrą, pavyzdžiui, vienmomentę implantaciją, skirtą vieno prarasto danties atkūrimui, tinimas gali būti beveik nepastebimas. Tačiau jeigu Jums buvo atliktos sudėtingesnės procedūros, pavyzdžiui, įsriegti 4 ar daugiau implantų, arba prireikė kaulo priauginimo ar sinuso dugno kėlimo, gali tekti pasinaudoti priemonėmis, skirtomis tinimo malšinimui. Patinusias vietas šaldykite ledo kompresais keletą valandų po maždaug pusvalandį.
  • Skausmas. Nežymus skausmas ar diskomfortas – įprastas reiškinys po chirurginių intervencijų. Nemaloniems pojūčiams nuslopinti visiškai pakanka įprastinių vaistų nuo skausmo, arba kitų medikamentų, kuriuos Jums rekomenduos gydytojas.
  • Skalavimas. Pirmą dieną po operacijos negalima skalauti burnos ertmės.
  • Ką daryti, jeigu…? Nenuslūgstant tinimui, nesibaigus kraujavimui ar stiprėjant skausmui, nesijaudinkite ir susisiekite su savo gydytoju.

 

Pirmosios 1 – 2 savaitės:

  • Medikamentai. Priklausomai nuo situacijos, gydytojas visuomet paskirs reikiamų vaistų padėsiančių išvengti skausmo, tinimo bei kitų diskomfortą keliančių pojūčių. Dažniausiai po sudėtingesnių implantavimo procedūrų paskiriami antibiotikai, kuriuos reikia vartoti du kartus per dieną, iki 2 savaičių. Svarbu paminėti, kad šiuo laikotarpiu negalima vartoti kraują skystinančių vaistų.
  • Skalavimas. Gydytojas taip pat paskirs specialų tirpalą, skirtą burnos skalavimui. Naudokite jį atidžiai, pagal visas rekomendacijas.
  • Gyvenimo būdas. Pasistenkite kiek įmanoma ilgiau vengti sporto ar kito aktyvaus fizinio krūvio, baseinų, pirčių, streso ar didelio darbinio krūvio. Derėtų atsisakyti ir žalingų įpročių – rūkymo, alkoholio ar besaikio kavos vartojimo, nes tai trikdo kraujotaką, apsunkina gijimo procesą, o kartais netgi padidina infekcijų riziką.
  • Ką daryti, jeigu..? Norėdami pasiteirauti, ar galite užsiimti viena ar kita veikla bei susidūrus su kitais klausimais, susisiekite su gydytoju.

Kaip maitintis?

Pirmąją savaitę po implantavimo rekomenduojama valgyti kuo lengvesnį, minkštą, nekarštą ir neaštrų maistą. Mėgaukitės sriubomis, košėmis, kruopomis, troškiniais, salotomis. Taip pat svarbu pabrėžti ir tai, kad šiuo laikotarpiu nederėtų gerti karštų gėrimų bei alkoholio. Siekiant užtikrinti sklandų implantų prigijimą, derėtų kurį laiką vengti implantams tenkančio didelio krūvio, tad pirmaisiais mėnesiais venkite stipraus kramtymo ir kietų maisto produktų.

Ką žinoti apie dantų higieną?

Ant implantų atkurtų dantų priežiūra beveik nesiskiria nuo natūralių dantų priežiūros. Tačiau po dantų atkūrimo savo burnos ertmės higiena derėtų rūpintis kur kas atidžiau ir kruopščiau, nes tinkama priežiūra paspartina gijimą ir užkerta kelią burnos ertmės problemoms ateityje. Pirmąją savaitę valykite dantis itin švelniai, stenkitės nekliudyti operuotų vietų ir jautrios burnos gleivinės. Būtinai naudokite ir gydytojo paskirtą skalavimo skystį.

Periodas po implantavimo reikalauja šiek tiek laiko ir kantrybės, tačiau tai – pereinamasis laikotarpis, iš kurio žengsite į kur kas kokybiškesnį gyvenimą, kuriame džiaugsitės gražia šypsena!

Susisiekite

Trinapolio g. 9D, Vilnius LT-08337