D.U.K.

Netekus dantų, netenkama ir gyvenimo malonumų: vengiama šypsotis ar juoktis, jaučiamas diskomfortas bendraujant su kitais žmonėmis. Kartu gali atsirasti šveplavimas, o bėgant metams pradeda keistis ir žmogaus išvaizda, įdumba lūpos bei skruostai, išryškėja raukšlės.

Organizmo pokyčiai praradus dantis:

• Prarasto danties vietoje nyksta žandikaulis ir dantenos. Vien per pirmus 6 mėnesius išrauto danties vietoje netenkama 29-63% žandikaulio storio ir 11-22% žandikaulio aukščio. 

• Kyla žandikaulio sąnario patologijų rizika. 

• Sutrinka kramtymo funkcija. Dėl to ne tik tenka atsisakyti kai kurių maisto produktų, bet ir atsiranda virškinamojo trakto veiklos sutrikimai. 

• Gretimiems dantims tenka neproporcingai didesni krūviai, todėl ilgainiui galima netekti ir jų. Be to, gretimi dantys ima krypti į prarasto danties vietą, todėl ateityje, norint atstatyti prarastą dantį, gali prireikti papildomo ortodontinio gydymo. 

Vien todėl, kad rūkote, dar nereiškia, kad jums dantų implantai neprigis. Taip, rūkymas turi neigiamą poveikį bet kokio tipo dantų restauracijoms. Dantų implantų prigijimui taip pat. Pirminės konsultacijos metu odontologas įvertins jūsų burnos būklę, kad įsitikintų, jog žandikaulis ir dantenos yra pakankamai sveiki ir tinkami implantacijai. 

Per pirmąsias kelias savaites po implantacijos – gijimo laikotarpiu – geriausia būtų nerūkyti. Rūkymas slopina implanto prigijimą. 

Tuo tarpu Neodent implantų hidrofiliškas Acqua paviršius skatina implantų prigijimą. Nerūkantiems pacientams hidrofiliški Neodent Acqua tipo implantai prigyja greičiau. O rūkantiems – bent iš dalies kompensuoja slopinantį nikotino poveikį.

Įvertinus esamus įrodymus*, galima daryti išvadą, kad pacientų, sergančių prediabetu ir cukriniu diabetu, prarastų dantų atstatymas implantais yra saugi ir nuspėjama procedūra. Gydytojo odontologo konsultacija, tinkamai atlikta implantacija ir periodiškas lankymasis pas odontologą pacientams, sergantiems prediabetu ir 2 tipo cukriniu diabetu, yra būtinas. Tai užtikrina gydymo dantų implantais sėkmės tikimybę.

* Systematic review on diabetes mellitus and dental implants: an update. Juliane Wagner et al., 2022.

Po implantacijos procedūros paskiriamas vizitas siūlų šalinimui, kontrolei po 7-10 dienų. 

Skausmas. Po operacijos gali būti juntamas nežymus skausmas. Skausmo malšinimui tinka nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (Ibuprom, Dolmen, Nimesil ir kt.). 

Patinimas. Po procedūros, praėjus 2-3 dienoms, gali atsirasti nežymus patinimas. Siekiant sumažinti patinimą, rekomenduojama naudoti šalčio kompresus. Kompresą dėti operuotos srities vietoje ant skruosto, laikyti 15 min, tada – 15 min pertrauka. Šaldyti pirmąsias 24 val. Taip pat, stenkitės miegoti ant priešingos nei operuota pusės. 

Burnos higiena. Pirmą dieną operuotos srities neliesti, neskalauti. Kitą dieną dantis valyti atsargiai, švelniais judesiais, švelniu dantų šepetėliu su pasta, tačiau išsivalius stipriai neskalauti. Po procedūros naudoti antiseptinį skalavimo skystį 2 kartus dienoje, nestipriai skalauti po 30 sekundžių (pvz.: „Eludril“, „Curasept“, „Oraflux“ ir kt.). 

Sportas. 5-7 dienas rekomenduojama intensyviai nesportuoti. Vengti bet kokios veiklos, kuri pakeltų spaudimą (pirtis, karšta vonia ir kt.). 

Rūkymas. Rūkymas sutrikdo kraujotaką, todėl žaizdos sunkiau gyja. Diena prieš ir po operacijos nerūkyti bei nevartoti alkoholinių gėrimų. 

Mityba. Po operacijos nevalgyti 2 valandas. Kramtyti priešinga puse nei buvo atlikta operacija. Rinktis minkštą, vėsesnį maistą. Operacijos dieną negalima vartoti karšto maisto bei gėrimų. 

Implantų priežiūra yra kaip ir natūralių dantų:
• Ryte ir vakare valyti minkštu dantų šepetėliu, šluojamaisiais judesiais.
• Tarpdančių valymas (negalima naudoti tarpdančių siūlo), rekomenduojama naudoti tarpdančių šepetėlius, irigatorių.
• Profesionali burnos higiena 1-2 kartus per metus.